تبلیغات
عاشوراییان - دسترسی قسطی به 4/2 میلیارد دلار بدون امکان معامله و پرداخت
دسترسی قسطی به 4/2 میلیارد دلار بدون امکان معامله و پرداخت

ایران از حدود 100 میلیارد دلار دارایی که در خارج دارد، تنها می‌تواند 4/2 میلیارد دلار را برداشت کند.
 اظهارات یک مقام آمریکایی درباره نحوه آزاد شدن قسطی 4 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران (طبق توافق ژنو) تردیدهایی را درباره مفید و موثر بودن این موضوع برانگیخته است.

یک مقام آمریکایی در مصاحبه با رویتر اعلام کرد: ایران از حدود 100 میلیارد دلار دارایی که در خارج دارد، تنها می‌تواند 4/2 میلیارد دلار را برداشت کند. پرداخت این مبلغ ظرف نیم‌سال (6 ماه) آینده به صورت اقساط تسهیل خواهد شد.

آنچه در اظهارات مقام آمریکایی قابل توجه است، این بخش از اظهارات وی است که «کاهش تحریم‌ها به موجب توافق ژنو، محدود است. به موجب تحریم‌ها هنوز انجام معاملات با این کشور و دریافت و پرداخت پول، امری دشوار است».

در واقع هر چند امکان دسترسی ایران به 4/2 میلیارد دلار از درآمدهای بلوکه شده خود- آن هم ظرف 6 ماه و به صورت اقساط 550 میلیون دلاری- فراهم خواهد شد.

اما به اعتبار باقی بودن تحریم‌های مالی، ایران نمی‌تواند از مبلغ آزاد شده برای خرید و معامله استفاده کند؛ ضمن این که تدریجی بودن این پرداخت‌ها باعث می‌شود عملا مبلغ ناچیزی به دست ایران برسد و امکان انجام معاملات بزرگ سلب شود.تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392 | 02:33 ب.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.