تبلیغات
عاشوراییان - ایران به غربی‌ها اعتماد ندارد
ایران به غربی‌ها اعتماد ندارد

ما در گذشته بارها گفته‌ای که هیچ اعتمادی به غربی‌ها نداشته و تاریخ نیز نظر ما را ثابت می‌کند، چرا که کشورهای زورگوی غربی به ویژه آمریکا هیچگاه به وعده‌ها و تعهدات خود پایبند نبوده‌اند.
 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ایران تعهدات خود بر اساس توافقات ژنو را آغاز کرده و اگر غرب به وعده‌های خود عمل نکند، برخورد قاطعی خواهیم داشت.

اسماعیل کوثری اظهار داشت: با وجود آنکه انتقادات زیادی نسبت به مفاد توافقات ژنو داشتیم و برخی‌ها در داخل ایران از جمله من معتقدند که این توافق منافع ایران را به طور کامل محقق نمی‌کند، اما برای اثبات حسن نیت خود در چارچوب بحث‌های انجام شده در مذاکرات ایران با 5 + 1 اجرای مفاد این توافقات را آغاز کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: بر اساس نظر و تایید کارشناسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران امروز به آن بخش از تعهدات خود که در حوزه توقف غنی‌سازی 20 درصد و تبدیل ذخایر اورانیوم 20 درصد به اکسید بوده را آغاز کرده و این امر از سوی کارشناسان غربی تایید هم شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در خانه ملت تاکید کرد: این اقدامات بار دیگر حسن نیت ایران برای تعامل با مجامع بین‌المللی در حوزه دستیابی و پیشرفت دانش صلح‌آمیز هسته‌ای خود را اثبات می‌کند و دیگر غربی‌ها برای عمل به وعده‌ها و تعهدات خود هیچ بهانه‌ای ندارند.

* ایران به غربی‌ها اعتماد ندارد

کوثری در پاسخ به پرسش خبرنگار ما مبنی بر اینکه در صورت عدم تحقق این امر چه اقداماتی از سوی ایران انجام خواهد شد، گفت: ما در گذشته بارها گفته‌ای که هیچ اعتمادی به غربی‌ها نداشته و تاریخ نیز نظر ما را ثابت می‌کند، چرا که کشورهای زورگوی غربی به ویژه آمریکا هیچگاه به وعده‌ها و تعهدات خود پایبند نبوده‌اند.

وی تاکید کرد: البته ایران نیز از ابزار لازم برای احقاق حقوق خود برخوردار است و اگر امروز کشورهای عضو 1+5  گام‌های لازم در پاسخ به اعتمادسازی ایران را برندارند، ما نیز برخورد قاطعی برای احقاق حقوق خود خواهیم داشت.

کوثری در پایان اظهار داشت: به طور قطع ایران یک طرفه کاری انجام نخواهد داد و کشورهای غربی باید به تعهدات خود عمل کنند و در غیر این صورت ما نیز اجباری در اجرای یک طرفه توافقات ژنو نداریم.تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392 | 01:43 ب.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.