تبلیغات
عاشوراییان - گروکشی در دولت راستگویان؟!


هنوز عمر دولتی که داعیه اعتدال دارد به 6 ماه نرسیده که استعفای دو عضو شاخص اصلاح‌طلب کابینه به دلایل بچه‌گانه، آن را در آستانه ثبت یک رکورد بی‌نظیر قرار داده است.
  - خبر استعفای اسحاق جهانگیری که صبح امروز منتشر شده بود به شدت قوت گرفته و به این ترتیب دومین عضو دولت تدبیر و امید در یک روز از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

به گزارش گروه سیاسی ، امروز همچنین منابع خبری قطعی شدن استعفای محمدعلی نجفی معاون روحانی و رییس سازمان میراث فرهنگی را اعلام کرده بودند. دلیل اعلام شده برای کناره‌گیری نجفی، "بیماری قلبی" اوست. با این وجود معلوم نیست چرا بعد از گذشت نزدیک به 6 ماه از آغاز به کار دولت و پس از آنکه چند بار شایعه استعفای نجفی نقل شده بود، اکنون و در این زمان کناره گیری‌اش قطعی شده است.

به هر تقدیر نجفی که با نطق پرسروصدای خود در جلسه رای اعتماد نمایندگان مردم به دولت روحانی، تمامی تلاش خود را برای وزیر شدن به کار بسته بود، اینک به راحتی از کابینه کنار خواهد رفت.

اما خبری که امروز بعد از جلسه هیات دولت، استعفای اول در کابینه روحانی را پیچیده تر کرد، کناره گیری اسحاق جهانگیری معاون اول دولت تدبیر و امید بود.

استعفای جهانگیری ظاهرا به دلیل مخالفت با یکی از انتصابات روحانی صورت گرفته است. گفته می شود جهانگیری که با انتصاب اسماعیل نجار به استانداری خراسان رضوی مخالف بود، با اعلام این مطلب به روحانی تصریح می کند که در صورت عدم تجدیدنظر در آن، از سمت خود کنار خواهد رفت.

اسماعیل نجار استاندار سابق کرمان در دولت احمدی نژاد یکی از نزدیکان حسن روحانی و مورد حمایت رییس جمهور است و روحانی حاضر نشده است به هیچ قیمتی حتی کناره گیری معاون اول خود از او صرف نظر کند.

به نظر می رسد تعدادی از اعضای کابینه، در حالی که به طور مرتب بر شعار "اعتدال" این دولت تاکید داشته و تلاش کرده بودند تا خود را اعتدال گرا معرفی کنند، با انتصاب یک استاندار نیز کنار نیامده‌اند.

نکته قابل تامل اینکه در این راستا بیشتر چهره‌های اصلاح‌طلب و طیف هاشمی رفسنجانی نیز از این "گروکشی" جهانگیری استبال و از آن اعلام حمایت کرده‌اند!

گفتنی است هنوز خبری در خصوص استعفای دو عضو دولت "راستگویان" از سوی مراجع رسمی تایید یا تکذیب نشده است. به این ترتیب هنوز عمر دولت روحانی به 6 ماه نرسیده است که استعفای بچه‌گانه دو عضو شاخص اصلاح‌طلب در کابینه او، رکوردی عجیب در دولت های جمهوری اسلامی رقم خواهد زد.


تاریخ : جمعه 11 بهمن 1392 | 12:55 ق.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.