تبلیغات
عاشوراییان - پول را قبل از آنکه به صداوسیما برسد به ما بدهید!
پول را قبل از آنکه به صداوسیما برسد به ما بدهید!

باشگاه های فوتبال می خواهند حق پخش بازی‌ها را از بودجه صداوسیما بگیرند قبل از آنکه این بودجه به تلویزون برسد!
  - نامه روز گذشته رییس سازمان لیگ به علی لاریجانی احتمالا یک هدف را دنبال می کند: پرداخت سهم باشگاه های فوتبال از پخش مستقیم مسابقات از بودجه صداوسیما قبل از آنکه بودجه مذکور تمام و کمال به تلویزیون برسد.

به گزارش گروه ورزشی صراط، عزیز الله محمدی روز گذشته با ارسال نامه‌ای به رئیس خواستار اختصاص بخشی از بودجه صداوسیما بابت حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌های فوتبال شد.

بر اساس محاسباتی که در این نامه انجام شده صداوسیما در هر فصل از پخش مسابقات لیگ برتر، حداقل سالیانه 260 میلیارد تومان درآمد دارد. این درآمد با احتساب 900 ثانیه آگهی برای هر بازی (در مجموع حدود 70 بازی استقلال و پرسپولیس) در نظر گرفته شده است. محمدی همچنین نوشته که در کشورهای مختلف دنیا  40 تا 70 درصد این درامد به باشگاه ها اختصاص می یابد.

بر اساس نامه مذکور خرج تمام تیم های حاضر در لیگ برتر در طول یک سال روی هم رفته از حداقل درآمد صداوسیما از پخش بازی‌ها کمتر است با این وجود باشگاه های ایرانی به صورت "قطره چکانی" از صداوسیما پول دریافت می کنند.

درخواست صریح سازمان لیگ از مجلس این است که 50 تا70 درصد مبلغ فوق از بودجه صداوسیما به باشگاه ها اختصاص یابد.

پیش از این بعد از دربی تهران مدیران دو باشگاه برزگ پایتخت در نامه‌ای اعتراض آمیز به صداوسیما به درآمدهای این سازمان از مسابقات فوتبال اشاره و از عدم پرداخت سهم باشگاه ها انتقاد کردند. به جز آن، تا کنون انتقادات فراوانی از نحوه پرداخت سهم باشگاه ها توسط صداوسیما مطرح شده بود.

در مقابل سازمان صداوسیما در چند سال اخیر از کمبود بودجه و عدم تحقق نالیده است. هرچند مدیران سرخ آبی هم در پاسخ به این اظهارات، به کنایه از هزینه های جشن اخیر این سازمان سخن گفته اند.

با این وجود معلوم نیست از نظر قانونی امکان تحقق درخواست سازمان لیگ فوتبال وجود داشته باشد. هر چند هنوز واکنشی از سوی سازمان صداوسیما به این نامه منتشر نشده اما بعید است آنها نیز نسبت به ابهامات قانونی این موضوع سکوت کنند.تاریخ : پنجشنبه 10 بهمن 1392 | 11:58 ب.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.