تبلیغات
عاشوراییان - مطالب هفته چهارم دی 1393
این روزها كه پس از درخشش برخی از بازیكنان جوان كشورمان همچون سردار آزمون و علیرضا جهانبخش،‌ زمزمه‌هایی تلاش برخی تیم های مطرح اروپایی همچون لیورپول، آرسنال و ... برای جذب بازیكنان ایرانی به گوش می رسد، امید هوادارن فوتبال ایران، برای شروع نسل جدیدی از انتقال بازیكنان مستعد ایرانی به لیگ‌های معتبر ایرانی پررنگ شده است.
 
به ادعای سایت معتبر ترانسفرماركت، ‌در حال حاضر ارزش سردار آزمون مهاجم ۲۰ ساله تیم ملی كشورمان كه در روبین كازان روسیه توپ می‌زند، ۱ میلیون یورو (۴.۱ میلیارد تومان) تخیمن زده شده است. علیرضا جهانبخش مهاجم ۲۱ ساله تیم ملی و باشگاه نایمخن هلند نیز ارزشی ۱.۳ میلیون یورویی (۵.۳ میلیارد تومانی) دارد. در ادامه لیست ارزشمندترین بازیكنان ایرانی را خواهید دید.
جواد نكونام : ۳۳ میلیارد تومان
 
جواد نكونام كه این روزها در حال شكستن ركورد بیشترین بازی ملی است، در فاصله بین جولای ۲۰۰۹ تا آوریل ۲۰۱۰ و در حالیكه در تیم اوساسونای اسپانیا بازی می كرد، از ارزشی برابر با ۸ میلیون یورو (معاول تقریبی ۳۳ میلیارد تومان) برخوردار بود. این در حالی است كه كاپیتان تیم ملی در حال حاضر تنها ۳۰۰ هزار یورو قیمت دارد.

گران‌قیمت‌ترین بازیكنان فوتبال ایران +تصاویر
مهدی مهدوی كیا: ۳۱ میلیارد تومان
 
هافبك راست تیم ملی ایران در سالهای نه چندان دور، دوران پرفروغی را در هامبورگ آلمان سپری كرد. او در تمامی سالهای حضور در این تیم بندری آلمان، ارزشی بالاتر از ۲ میلیون یورو داشت و در دو مقطع در سالهای ۲۰۰۴ و ۲۰۰۶ به ارزشی بالاتر از ۶.۵ میلیون یورو رسید. این در حالی بود كه  اكتبر ۲۰۰۴، قیمت مهدوی كیا ۷.۵ میلیون یورو (معادل ۳۱ میلیارد تومان) شده بود. 

اشكان دژاگه: ۲۶ میلیارد تومان
 
بازیكن دورگه تیم ملی كشورمان كه پس از سالها بازی در لیگ برتر انگلستان و لیگ آلمان، ترجیح داد به لیگ قطر بیاید، یكی از پردرامدترین ورزشكاران ایرانی است. بر اساس اعلام  روزنامه مترو رقم قرارداد دژاگه برای پیوستن به العربی قطر چیزی حدود ۵ میلیون پوند (معادل تقریبی ۲۶ میلیارد تومان) است و دستمزد سالیانه این بازیکن نیز ۴ میلیون پوند (معادل تقریبی ۲۱ میلیارد تومان) قلمداد می شود. وی ژوئن ۲۰۰۹ و در حالیكه در ولفسبورگ آلمان توپ می‌زد، نیز ارزشی معادل ۵ میلیون یورو داشت.


گران‌قیمت‌ترین بازیكنان فوتبال ایران +تصاویر

تاریخ : یکشنبه 28 دی 1393 | 07:48 ب.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
با اهدای اعضای بدن « آتنا» 11 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، سه بیمار دیگر نجات یافتند.

 ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نوشت، خانواده «آتنا ایزدی» با اهدای اعضای فرزند خود به سه انسان دیگر زندگی دوباره بخشیدند.

بر اساس این گزارش، با هماهنگی واحد فراهم آوری اعضای پیوندی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دو کلیه و کبد این بیمار مبتلا به مرگ مغزی به بیماران نیازمند پیوند، اهدا شد.

آتنا که به علت تومور مغزی در مرکز آموزشی درمانی امام حسین (ع) اصفهان بستری و دچار مرگ مغزی شده بود، پس از اخذ رضایت از خانواده اش به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) انتقال یافت و بعد از انجام مراحل تائید مرگ مغزی، تحت عمل جراحی برداشت اعضاء قرار گرفت.


تاریخ : چهارشنبه 24 دی 1393 | 08:18 ب.ظ | نویسنده : مهدی آبیار | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.